fbpx

Dlaczego rynek condohoteli i aparthoteli będzie rósł w Polsce?

25 stycznia, 2019
hotele nad morzem

Perspektywy biznesowe, rysujące się przed inwestorami, którzy chcą ulokować aktywa w apartamencie wakacyjnym, condohotelu lub aparthotelu prezentują się naprawdę obiecująco. Patrząc na stopę zwrotu z inwestycji w nieruchomości na rynku tradycyjnym i apartamenty wakacyjne, możemy mówić o pewnym i wysokim zysku. W przypadku lokali przeznaczonych do wynajmu krótkoterminowego stopa zwrotu z inwestycji może być nawet 2 razy wyższa. Dlaczego rynek hotelowy w Polsce przeżywa rozkwit? Jakie są różnice pomiędzy określonymi typami inwestycji hotelowych? Jaki model działania jest najkorzystniejszy dla samych inwestorów?


Czym różnią się condo- i aparthotele oraz dlaczego warto kupić apartament wakacyjny?

Wielu inwestorów ma problem z rozróżnieniem typów inwestycji, dostępnych nad Bałtykiem. Dużą rolę odgrywa tu komunikacja marketingowa deweloperów, w której słowa condo- i apart- są wykorzystywanie zamiennie. Różnica pomiędzy aparthotelem i condohotelem polega głównie na wielkości pokoju/lokalu i standardzie jego wyposażenia. Aparthotele charakteryzują większe powierzchnie i często bogatsze wyposażenie: w nich poczujemy się jak w luksusowym domu. Condohotele to często jednopokojowe lokale z łazienką. Obiekty te mogą działać na dowolnych zasadach, często zdarza się, że funkcjonują podobnie jak  obiekt hotelowy. Apartament inwestycyjny kupiony w niezależnym apartamentowcu daje właścicielowi prawo do czerpania korzyści z najmu tego konkretnego, własnego lokalu. W przypadku condohotel – zysk wypracowywany jest przez wszystkie apartamenty w danym budynku dzielony jest na wszystkich właścicieli proporcjonalnie do wielkości wykupionej przez nich powierzchni. Zarówno condo- jak i apart- hotele mogą działać w modelu udziałowym, natomiast lokale sprzedawane są w systemie condo (condominium). W przypadku mieszkania wakacyjnego zlokalizowanego w budynku PORT-KRYNICA mówimy o apartamentowcu, którego właściciel ma większą autonomię w zarządzaniu wynajmem, przeznaczeniem oraz korzystaniem z obiektu. W naszej inwestycji nie ma konieczności udostępniania mieszkania gościom w odgórnie ustalonych terminach, zatrudniania konkretnej agencji, czy odwiedzania nieruchomości tylko w ściśle określonych terminach. Projekt PORT-KRYNICA to szacunek do prawa własności inwestora i model prowadzenia działalności, który maksymalizuje zyski z wynajmu krótkoterminowego.


Inwestowanie w Krynicy Morskiej sposobem na wygranie z rynkową konkurencją

Dobra sytuacja gospodarcza w naszym kraju sprawia, że w turystycznych regionach kraju pojawiło się wiele projektów typu condo- i apart- hotel. Miejscami rynek może wydawać się przepełniony, a przyszli inwestorzy będą musieli zwiększyć środki na reklamę lub szukać sposobów na ściągnięcie gości do swoich apartamentów. Problem będzie dotyczył szczególnie południa Polski, gdzie obiektów powstało najwięcej. Projekt PORT-KRYNICA odpowiada na wątpliwości świadomych inwestorów. Wybraliśmy genialne miejsce o niewielkiej konkurencji. Przygotowując inwestycję, postawiliśmy na wysoki standard wykończenia wnętrz oraz piękny widok z każdego apartamentu, który sprawi, że obiekt będzie cieszył się zainteresowaniem turystów przez długie lata. Ryzyko straty jest minimalne. Krynica Morska prężnie się rozwija, według prognoz, ceny nieruchomości w okolicy będą systematycznie piąć się w górę.

Skorzystaj na boomie na condohotele i aparthotele nad Bałtykiem. Zainwestuj w własny luksusowy apartament z widokiem na Zalew Wiślany i bądź pewny wysokiego zwrotu z inwestycji.


Condohotele, Aparthotele i Apartamenty Inwestycyjne – koniunktura na rynku

W internecie można znaleźć opinie, mówiące o tym, że rynek na inwestycje typu condohoteleaparthotele czy też apartamenty inwestycyjne staje się coraz bardziej „przegrzany”, ponieważ powstało zbyt wiele tego typu obiektów w ostatnich latach. To tak jakby sugerować zaprzestanie produkcji nowych samochodów, których powstało wiele w ostatnich latach, ponieważ jest przecież już tyle aut na drogach! Prawda jest taka, że zawsze będzie popyt na nowe obiekty wypoczynkowe, które tak jak i nowe auta, będą wypierać z rynku stare, mniej atrakcyjne obiekty turystyczne. Rosnąca konkurencja na rynku powoduje rosnące oczekiwania klientów oraz konieczność zaspokajanie ich przez coraz to nowsze inwestycje typu condo i apart o coraz wyższym standardzie. Klienci docelowi, którzy w naszym wypadku są turystami poszukującymi wyższego standardu wypoczynku nad polskim morzem, podróżują również za granicę co daje im możliwość porównania standardu polskiego do standardów widzianych za granicą. Z tego powodu nasze spojrzenie na temat omawianych typów inwestycji jest zdecydowanie bardziej optymistyczne.

Przeczytaj także artykuł: Czynniki wpływające na atrakcyjność lokalizacji.

Author

PORT-KRYNICA.

apartamenty@port-krynica.pl

Comments are closed here.