fbpx

Zarządzanie nieruchomością inwestycyjną na własną rękę

11 grudnia, 2018
sprzątanie apartamentu

Na rynku działa wiele firm, które mają wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu nieruchomościami oraz wynajmem krótkoterminowym apartamentów. Ich działalność opiera się o umowę współpracy z właścicielem danego lokalu i jest rozliczana według z góry ustalonego w umowie modelu. Co, jeśli nie chcemy korzystać z ich usług i decydujemy się na samodzielną obsługę apartamentu wakacyjnego? Jakie mamy możliwości operowania wynajmem swojej nieruchomości?


Jak zwiększyć zyski z apartamentu wakacyjnego?

Szukając sposobu na zmaksymalizowanie zysków z krótkoterminowego wynajmu mieszkania, warto rozważyć możliwość samodzielnego operowania najmem. Istotną kwestią jest ilość wolnego czasu, jaki możemy poświęcić na zarządzanie zakupionym apartamentem oraz miejsce, w którym mieszkamy. Nieopłacalne byłoby pokonywanie kilkuset kilometrów, by wręczyć klucze turystom, którzy odwiedzili nasze mieszkanie wakacyjne w Krynicy Morskiej na jedną dobę. Jak w takim razie zarządzać apartamentem inwestycyjnym na własną rękę? Kiedy opłaca się skorzystać z pomocy biura, specjalizującego się w wynajmie kwater wakacyjnych? Jakie strategie zarządzania nieruchomościami wakacyjnymi warto przemyśleć? Porozmawiajmy o zarządzaniu mieszkaniem, które znajduje się w apartamentowcu PORT-KRYNICA.


Zarządzam mieszkaniem wakacyjnym na własną rękę: jakie umiejętności muszę w sobie wytrenować?

Właściciel apartamentu wakacyjnego, który decyduje się na samodzielne zarządzanie lokalem prędzej czy później zmierzy się z terminem „kompleksowe zarządzanie nieruchomościami”. Hasło to często stosują biura obsługujące osiedla, bloki i wspólnoty mieszkaniowe. Zasady działania właściciela mieszkania są podobne do zarządcy tradycyjnego osiedla, jednak ich skala jest niższa. Obsługa jednego lokalu jest także zdecydowanie mniej czasochłonna. Jeśli dysponujemy wystarczającym czasem możemy podjąć się zarządzania wynajmem swojego apartamentu, będziemy potrzebować do tego dyspozycyjnej osoby w Krynicy Morskiej, która przejmie odpowiedzialność za utrzymanie czystości w apartamencie oraz przyjmowanie gości. Takie rozwiązanie pozwoli nam zachować większą część przychodów z wynajmu. Przydatnymi umiejętnościami może okazać się marketing i sprzedaż. Dzięki współpracy ze znanymi serwisami rezerwacyjnymi jak Booking.com lub Airbnb oraz odpowiednio przygotowanej ofercie, jesteśmy w stanie skuteczniej sprzedawać wynajem swojego apartamentu we własnym zakresie. Warto wspomnieć, że indywidualni i działający na mniejszą skalę rentierzy, otrzymują nieco lepsze warunki współpracy z serwisami rezerwacyjnymi, niż duży hotel. Czy to już wszystko? Nie będąc na miejscu, jesteśmy zmuszeni do załatwiania wszelkich formalności drogą elektroniczną. W dzisiejszych czasach nie stanowi to jednak problemu, ważne jest jednak aby mieć na miejscu zaufanego pośrednika, który w naszym imieniu obsłuży gości.

Zobacz także: Czy warto zatrudnić operatora nieruchomości?


Apartamenty nad morzem: zarządzanie na własną rękę, czy podpisanie umowy z profesjonalną agencją?

Planując samodzielne zarządzanie apartamentem wakacyjnym, warto wiedzieć, jakie zadania mogą pojawić się na naszej drodze. Gdy odbierzemy swoje wymarzone mieszkanie w PORT-KRYNICA możemy przystąpić do planowania rezerwacji na zbliżający się sezon. Jeśli nie korzystamy z pomocy agencji, musimy pomyśleć o formach promocji naszego wyjątkowego mieszkania w Krynicy Morskiej. Serwisy ogłoszeniowe, portale rezerwacyjne i serwisy bookingowe przyjdą nam z pomocą. Warto wykonać profesjonalną sesję zdjęciową, która zaprezentuje zalety naszego M. Do tego celu najlepiej sprawdzi się fotograf mający doświadczenie w robieniu sesji zdjęciowych mieszkań na sprzedaż. Jako właściciel i zarządca nieruchomości wakacyjnej będziemy musieli zadbać o potrzeby gości, którzy odpowiedzą na nasze ogłoszenie. Przekazywanie kluczy, zadbanie o czystą pościel, sprzątanie apartamentu to główne z nich. Zajęcie to może być czasochłonne i niewygodne. Jeśli pracujemy zawodowo w mieście oddalonym od Krynicy, trudno będzie nam pogodzić zarządzanie rezerwacjami, obsługę gości i 8 godzin etatu.

Samodzielne zarządzanie apartamentem wymaga pewnego doświadczenia i znajomości rynku, a także wolnego czasu. Jeśli nie dysponujemy nadmiarem wolnego czasu lub pochodzimy z odległej części polski, opłacalne i wygodne będzie wynajęcie profesjonalnej agencji, która będzie obsługiwała gości odwiedzających nasz apartament wakacyjny w Krynicy Morskiej.

Author

PORT-KRYNICA.

apartamenty@port-krynica.pl

Comments are closed here.