fbpx

Czy warto zatrudnić operatora nieruchomości?

12 stycznia, 2019
osoba opiekująca się nieruchomością

Zarabianie dużych pieniędzy na krótkoterminowym wynajmie nieruchomości wakacyjnych bez konieczności zarządzania rezerwacjami i dbania o mieszkanie? To możliwe! Jeśli chcemy zainwestować w mieszkanie nad morzem, jednak nie mamy czasu na jego bezpośrednią obsługę, warto pomyśleć o zatrudnieniu agenta, który zajmie się kompleksowym zarządzaniem apartamentem na wynajem w Krynicy Morskiej. Jakie zalety ma współpraca z operatorem nieruchomości wakacyjnych? Ile kosztuje wynajęcie profesjonalnej firmy, która zajmie się obsługą turystów? Na co zwrócić uwagę przy wyborze agencji, która zajmie się zarządzaniem naszym mieszkaniem nad morzem?


Operator nieruchomości wakacyjnych: powierz zarządzanie apartamentem profesjonalnej firmie

Współpraca z operatorem nieruchomości niesie za sobą wiele korzyści. Możliwość skorzystania z wieloletniego doświadczenia zawodowego pracowników branży pomoże zwiększyć zyski z zakupionej nieruchomości wakacyjnej. Firmy działające na rynku udostępniają właścicielom mieszkań systemy, które pozwalają na szybkie sprawdzenie obłożenia lokalu z dowolnego miejsca na świecie. Kontrola zysków i rozliczenia przychodów z wynajmu będą proste i przejrzyste. Warunki współpracy pomiędzy operatorem a właścicielem lokalu również są przejrzyste, często stosowanym w tym wypadku rozwiązaniem jest podział przychodów. W zależności od firmy oraz warunków dotyczących podziału kosztów zapisanych w umowie – przykładowy podział kształtuje się w okolicy 30% dla operatora, 70% dla właściciela lokalu.

Profesjonalne firmy i operatorzy nieruchomości zajmą się pozyskaniem dla swoich klientów jak największej ilości rezerwacji. Konieczne do uzyskania wysokiego obłożenia jest prowadzenie skutecznych działań marketingowych i sprzedażowych przez operatora. Każda usługa wynajmu związana z zajęciem przez turystów apartamentu, może być raportowana bezpośrednio do właściciela mieszkania. Mieszkanie będzie w pełni bezpieczne podczas Twojej nieobecności. Pracownicy firmy zajmą się dbaniem o czystość lokalu i utrzymaniem go w perfekcyjnym stanie technicznym. Operator odpowiada za wszelkie zniszczenia czy straty, spowodowane przez nieuczciwych najemców. Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu wynajmu pozwala w większym stopniu ograniczać ryzyko strat związanych z wynajmowaniem nieruchomości przez nieodpowiedzialne osoby, które przykładowo mogę zniszczyć jakiś element wystroju wnętrz. Większość firm, które zarządzają nieruchomościami wakacyjnymi, dysponuje własnym serwisem technicznym i sprzątającym, co pozwala na redukcję kosztów obsługi apartamentu. Istnieje wiele modeli współpracy z operatorem. Właściciel ma prawo odwiedzać swoje mieszkanie, kiedy tylko chce. Nie musi wiązać się z jedną agencją długoterminowymi umowami, czy płacić kar umownych w razie chęci zakończenia współpracy. Operator zajmie się rozliczaniem rezerwacji i obsługą prawną gości.


Współpraca z operatorem nieruchomości wakacyjnych: skuteczne działania marketingowe

Profesjonalny operator nieruchomości wakacyjnych ma doświadczenie w prowadzeniu działań marketingowych, promujących dany lokal. W dobie nowych mediów tylko skuteczna kampania reklamowa zapewni Ci zainteresowanie gości przez wiele miesięcy w roku. Operator inwestuje w kampanie reklamowe i odpowiednio przygotowane oferty w systemach rezerwacji pobytów jak Booking.com lub Airbnb. Agencje często współpracują również z krajowymi i zagranicznymi biurami turystycznymi, które kierują swoich klientów do zarządzanych przez nich apartamentów. Operator przygotowuje drukowane materiały reklamowo-informacyjne dla klientów, które podnoszą zadowolenie klienta oraz planuje budżet na reklamę obiektu w internecie. Dobrze przygotowana strona internetowa z opcją bookingu może być dodatkowym źródłem pozyskiwania klientów w sieci. Bez względu na źródło pozyskania rezerwacji, czy są to serwisy rezerwacyjne, biura podróży czy strona internetowa z systemem rezerwacji – bardzo ważna jest opinia klientów. To właśnie opinie klientów, którzy już skorzystali z usługi wynajmu naszego apartamentu, są czynnikiem bardzo mocno rzutującym na ilość przyszłych rezerwacji.

Decydując się na współpracę z operatorem apartamentów wakacyjnych, w żaden sposób nie tracimy praw do korzystania z naszego mieszkania. Profesjonaliści działający w tej branży mogą opracować model współpracy, który zadowoli właściciela mieszkania. Rynek oferuje wiele typów współpracy pomiędzy posiadaczem mieszkania w kurorcie a agencją obsługującą najem. Warto je przeanalizować i wybrać taki model, który najlepiej spełni nasze oczekiwania. W przeciwnym razie spotkasz się z koniecznością mierzenia się z bieżącymi sprawami najemców, np.z problemem cieknącego kranu. Szkoda czasu na skupianie się na szczegółach, lepiej poświęcić najcenniejsze aktywo jakim jest czas na dalszy rozwój swojej inwestorskiej kariery. Zdecydowanie lepiej jest delegować zadania, odpowiedzialność i koszta, zatrudniając do tego profesjonalistów, a samemu skupić się na dalszym pomnażaniu majątku poprzez kolejne udane inwestycje.

Author

PORT-KRYNICA.

apartamenty@port-krynica.pl

Comments are closed here.