fbpx

Apartament w górach czy nad morzem?

21 stycznia, 2019
inwestowanie w gorach i nad morzem

Luksusowe lokale mieszkaniowe, przeznaczone pod wynajem krótkoterminowy powstają nad morzem i w górach. Ciężko odpowiedzieć, która lokalizacja będzie lepsza dla potencjalnego inwestora. Urokliwe wybrzeże i malownicze, górskie krajobrazy mają swoich licznych zwolenników. Apartamenty na wynajem w Krynicy Morskiej są kupowane ze względu na chęć posiadania komfortowej bazy wypadowej w pięknej lokacji lub wysoki zarobek płynący z wynajmu mieszkania dla turystów. Apartamenty inwestycyjne w górach i nad morzem pozwolą na zrealizowanie tych celów. Wybierając swoje przyszłe mieszkanie wakacyjne, warto rozważyć szereg czynników, takich jak odległość mieszkania wakacyjnego od naszego miejsca zamieszkania, ceny najmu krótkoterminowego mieszkań w danym kurorcie, konkurencję i wiele innych. Apartamenty inwestycyjne w dobrych lokalizacjach przyniosą inwestorom zyski przez długie lata.


Apartamenty wakacyjne: rentowna inwestycja.

Rynek nieruchomości od lat kwitnie. W aglomeracjach miejskich, nad morzem, w górach oraz wielu atrakcyjnych turystycznie miejscach powstają apartamenty inwestycyjne. To doskonały wybór dla inwestorów, którzy chcą pogodzić przyjemne z pożytecznym. Z jednej strony zyskujemy komfortowe lokum, które możemy odwiedzić, kiedy tylko chcemy, z drugiej, możemy zarabiać na krótkoterminowym wynajmie mieszkania. Ceny wynajmu kompaktowych mieszkań w kurorcie rozpoczynają się od 300 do 500 PLN w sezonie wysokim. Posiadacz trzypokojowego apartamentu z doskonałym widokiem w standardzie premium może zarobić nawet do 1000 PLN.


Polskie kurorty i dojazd do nich: zakup mieszkania inwestycyjnego w górach lub nad morzem.

Osoby, które kupują apartament wakacyjny z myślą o jego częstym odwiedzaniu, powinny przeanalizować trasę, jaką będą musiały pokonywać. Krajowa sieć autostrad łączy coraz więcej miast, jednak trudno mówić o ukończonym systemie drogowym, dzięki któremu odległość pomiędzy mieszkaniem wakacyjnym a miejscem zamieszkania nie byłaby problemem. Mieszkańcy województw południowych częściej wybierają apartamenty inwestycyjne położone w górach, a inwestorzy z północnej i centralnej części kraju zdecydowanie chętniej zwracają się ku kurortom nadmorskim. Wybierając swoje wymarzone mieszkanie wakacyjne, warto zastanowić się nad wyborem lokalizacji. Dobrym przykład stanowią mieszkańcy Śląska, którzy mimo znacznej odległości, chętnie wybierają Krynicę Morską na miejsce swoich krótszych i długich wypadów. Uzdrawiające właściwości jodu i przyjemny mikroklimat okolicy sprawiają, że pobyt w komfortowym apartamencie nad morzem w pełni zrekompensuje nam długą podróż z najdalszych zakątków Polski.


Sezon dłuższy w górach niż nad morzem: jak to się przekłada na inwestycje?

Rozważając wartość inwestycyjną apartamentu w górach i nad morzem nie można zapomnieć o długości sezonu turystycznego. Tak, w tym przypadku zdecydowanym atutem gór jest dłuższy sezon! Choć częstym problemem w polskich górach jest brak odpowiednio niskiej temperatury oraz znacznych opadów śniegu potrzebnych do uprawiania sportów zimowych, turyści przyjeżdżają w góry przez cały rok, podczas gdy morze wybierane jest od maja do września. Oczywiście wynika to z walorów przyrodniczych i klimatycznych – nad morzem chętniej spędzamy czas gdy jest ciepło. Ostatnie lata nastrajają nas bardzo pozytywnie w tej kwestii, sezon letni w naszym kraju jest coraz dłuższy i cieplejszy. Kolejną ważną kwestią z punktu widzenia inwestora jest znacznie większa konkurencja na południu kraju. Z racji dłuższego sezonu powstało znacznie więcej inwestycji hotelowych w górach, niż nad morzem, co w znacznym stopniu przekłada się na poziom trudności w dotarciu i pozyskaniu klienta docelowego, którym w tym przypadku jest turysta.

Odwieczny spór urlopowiczów – gdzie jechać: w góry czy nad morze? Obydwa kierunki cieszą się wielką popularnością wśród turystów i z punktu widzenia inwestora, obydwa są godne uwagi.

Author

PORT-KRYNICA.

apartamenty@port-krynica.pl

Comments are closed here.