fbpx

Perła Mierzei. Czarująca okolica i atrakcje turystyczne Krynicy Morskiej

12 lipca, 2018

Wyobraź sobie miejsce pełne uroku, które urzeka spokojem, pięknymi widokami oraz naturalnością. Miejsce, w którym możesz odpocząć z dala od zgiełku, w którym poczujesz bliskość natury. Taka właśnie jest Krynica Morska.


Perełka Mierzei Wiślanej

Krynica Morska mieści się na Mierzei Wiślanej, między Zatoką Gdańską a Zalewem Wiślanym. Mierzeja to długa, piaszczysta wydma, oddzielająca Bałtyk od Zalewu Wiślanego. Została wyrzeźbiona przez siły natury – wiatr i morskie fale.  Dawniej były tu jedynie osady rybackie. I choć teraz znajdziemy tu głównie typowe miejscowości letniskowe, wciąż czuć ich pierwotną aurę – powiew dzikości, naturalności i historii. Mierzeja żyje własnym życiem. Odporna na zmieniające się trendy, urbanizację czy homogenizację kultury.

Krynica położona jest wśród lasów sosnowych, z dala od zgiełku i gwaru wybrzeża. Urzeka swoim mikroklimatem, czystym powietrzem i szerokimi plażami. Znajdziecie tu wody borowe, jodkowe, bromkowe czy hipotermalne, które nadają się do celów leczniczych. Jako miejscowość nie jest zbyt zaludniona, mieszka tu ponad 1300 stałych mieszkańców.


Atrakcje – nie tylko dla dzieci!

Do Krynicy przyjeżdżają całe rodziny, by wśród piękna nadmorskiego klimatu wypocząć i nabrać sił. Nic dziwnego. Zarówno dzieci, jak i dorośli, znajdą tu coś dla siebie. Lunapark, szkoła windurfingu, park linowy. To tylko jedne z wielu rozrywek, jakie zapewnia nam Krynica. Miłośnikom pięknych widoków polecamy udać się na Wielbłądzi Grzbiet, czyli najwyższą wydmę na Mierzei Wiślanej. To właśnie stąd rozciąga się piękny widok na Zatokę Gdańską i Zalew Wiślany. Co ciekawe, Krynica jest jednym z najbardziej nasłonecznionych miast na wybrzeży. Urlop tutaj daje więc gwarancję udanego wypoczynku.

Ci, którzy spragnieni są prawdziwych emocji, mogą nauczyć się windsurfingu.. Również jazda motorówką będzie niewątpliwą frajdą. Miłośnicy statków i żeglugi morskiej również znajdą coś dla siebie, bowiem w Krynicy znajduje się port morski, składający się z przystani rybackiej i jachtowo-pasażerskiej, a także liczne przystanie morskie. Dla chętnych przewidziane są rejsy statkiem do Fromborka. Nie można też zapominać o Zalewie Wiślanym, który jest jest doskonały do uprawiania szeroko pojętej turystyki wodnej.

Dowiedz się: Dlaczego warto inwestować nad Bałtykiem?

W Krynicy znajdziemy też latarnię morską, dostępną do zwiedzania. Pasjonaci historii mogą wybrać się w poszukiwania Kamieni Granicznych Wolnego Miasta Gdańsk, a miłośnicy przyrody odwiedzić Rezerwat Buków.

Oczywiście nie mogłoby się obyć bez licznych restauracji i nadmorskich knajpek, gdzie można zjeść dobrą rybkę. Mieszkańcy zapewniają turystom również stałe atrakcje, jak połowy bursztynów czy Dni Teleekspresu. Tak, tak! Tylko tutaj znajdziecie ulicę, której nazwa wzięła się z popularnego programu telewizyjnego.


Cisza i spokój

Mimo że Krynica Morska jest miejscowością turystyczną i w sezonie wakacyjnym często odwiedzają ją turyści, niektórzy wybierają się tu w poszukiwaniu spokoju i kontemplacji przyrody. Po zachodniej stronie Krynicy znajdziemy zaciszne i spokojne miejsca, o jakich możemy tylko pomarzyć w innych nadmorskich miejscowościach. Takim miejscem jest np. Przebrno czy Kąty Rybackie. Jest tu bardziej kameralnie i mniej wietrznie. Otaczająca przyroda, lasy, a także charakterystyczne dla tego rejonu ptaki, których w Parku Krajobrazowym jest aż 107 gatunków, urzekną każdego miłośnika natury. Spacer po plaży to także okazja do zbierania bursztynów, bowiem to właśnie Mierzeja Wiślana zwana jest Wybrzeżem Bursztynowym.

Krynica Morska to perełka Mierzei, do której coraz chętniej ciągną tłumy turystów. To miejsce wciąż dzikie i dziewicze, które zachwyca swoją przyrodą.

Author

PORT-KRYNICA.

apartamenty@port-krynica.pl

Comments are closed here.