fbpx

Porady dla początkujących: Jak zostać dobrym rentierem?

15 grudnia, 2018
zawód rentier

Wielu z nas spotkało się kiedyś z pojęciem „rentier”, jednak relatywnie niewielu wie, jakie jest dokładne znaczenie tego słowa. Pytając znajomych o definicję, z pewnością usłyszycie różne dziwaczne odpowiedzi. Rentier to ktoś, kto pobiera rentę? Rentier odcina kupony od sukcesu? Rentier ma udziały w przedsiębiorstwie? W tym tekście poznacie dokładną definicję słowa rentier oraz dowiecie się, czy można utrzymać się z wynajmu nieruchomości wakacyjnych w inwestycji PORT-KRYNICA.


Kim jest rentier?

Całkowita niezależność finansowa to cel wielu świadomych i planujących przyszłość osób. Droga do finansowego sukcesu i spełnienia bywa długa i czasochłonna. Rentier to osoba, która żyje z odpowiednio zainwestowanego w rynek nieruchomości lub rynek finansowy kapitału, który generuje stały przychód (odsetki). Kiedy kapitał pracuje na zyski rentiera, on sam może odpoczywać na wakacjach lub planować kolejne inwestycje. Osoba taka nie ma potrzeby pracowania w pełnym wymiarze godzin lub na etacie. Czasami zdarza się, że część dochodów rentiera pochodzi z pracy zarobkowej, jednak jego główne zyski pochodzą z różnorodnych inwestycji. Rentier zarządza swoimi aktywami, czerpiąc długoterminowe zyski z wielu inwestycji w aktywa, z których bardzo opłacalną może być wynajem krótkoterminowy mieszkań wakacyjnych. Rentier obsługujący wynajem mieszkań nad morzem czerpie z tego wysokie dochody w długim okresie czasu. Dochód pasywny pozwala mu na życie na wysokim poziomie. Współczesne środowisko ekonomiczne daje rentierom wiele możliwości na pomnożenie kapitału i wygodne życie. Co zrobić, by zostać rentierem i wypracowywać wysokie, miesięczne zyski bez konieczności pracy na pełen etat?


Marzenie o zostaniu rentierem: kup nieruchomość i wypracuj pasywny dochód na lata

Dla wielu osób celem inwestowania jest budowanie dochodu pasywnego. Dzięki kupowaniu na kredyt kolejnych nieruchomości z przeznaczeniem na wynajem powiększają oni swój majątek, który jednocześnie sam się spłaca i przynosi im wymierny miesięczny lub roczny – w przypadku nieruchomości wakacyjnych – dochód. Jest to świetny i sprawdzony pomysł dla tych inwestorów, którzy czerpią środki do życia ze stabilnej i pewnej pracy w innej branży lub z prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Model polecany jest szczególnie osobom, dla których nadszedł już czas na zbudowanie własnego majątku i dodatkowego źródła dochodu pasywnego z myślą o przyszłej, nie tak pewnej emeryturze. Inwestorzy poszukujący sprawdzonych modeli nie mają zbyt wiele czasu na obmyślanie własnych strategii inwestycyjnych – są to często zapracowane osoby działające w innych branżach. Dzięki gotowym modelom mogą bez obawy o brak niezbędnej wiedzy oraz wartościowych doświadczeń, wejść w nową sferę inwestycji jakim są nieruchomości pod wynajem. Osoby takie dysponują jednak potrzebnymi środkami na niezbędny wkład własny, mają zdolność kredytową i cel: zbudować własny majątek na przyszłość. Dlatego wydaje się, że bezpieczna inwestycja w apartament wakacyjny na wynajem, z którego można osiągać zysk zdecydowanie wyższy niż lokaty bankowe, jest dla nich idealnym rozwiązaniem.

Droga do zostania rentierem może być długotrwała, jednak stawka w postaci wolności finansowej o jaką walczymy, jest naprawdę wysoka. W najlepszej pozycji są osoby, które odziedziczyły znaczne środki finansowe czy nieruchomości w lokalizacjach premium. Środkiem do zostania rentierem może by też praca na wysokim stanowisku, która przez lata pozwala na odłożenie niezbędnego kapitału i inwestycje np. w apartament wakacyjny w Krynicy Morskiej. Najbezpieczniejszą formą dochodu pasywnego jest ten, czerpany z obrotu nieruchomościami. To zdecydowanie bezpieczniejsza forma zarobkowania niż gra na giełdzie czy kupowanie nisko oprocentowanych lokat i produktów bankowych. Pierwszym i najważniejszym krokiem do zostania rentierem jest odłożenie niezbędnego kapitału i przeznaczenie go na zakup nieruchomości.


Rentier inwestujący w nieruchomości: apartamenty nad morzem to gwarancja wysokiego zysku

Jeśli mamy już pewien kapitał warto zastanowić się nad inwestycją w mieszkanie, które będzie przynosiło nam systematyczne i wysokie zyski. Inwestycja PORT-KRYNICA to projekt stworzony z myślą o osobach świadomie zarządzających swoimi aktywami. Unikatowa lokalizacja, wysoki standard wykończenia apartamentów i klarowny model współpracy przekładają się na wysokie zyski z inwestycji. Jeśli posiadasz kapitał umożliwiający zakup mieszkania, nie czekaj i zgłoś się do biura sprzedaży mieszkań wakacyjnych w Krynicy Morskiej. Wieloprocentowe zyski są na wyciągnięcie ręki. Dysponując większym kapitałem, możesz nabyć więcej lokali w naszym nadmorskim apartamentowcu lub skorzystać z mechanizmu dźwigni finansowej w postaci kredytu inwestycyjnego pod zastaw nieruchomości i mnożyć swoje zyski jeszcze wydajniej. Zakup najmniejszego mieszkania to dodatkowe kilkadziesiąt tysięcy złotych, wpływające każdego roku na Twoje konto bankowe.


Fakty i mity: częste błędy myślowe, popełniane przez początkujących rentierów

Początkujący rentier często myśli że zacznie zarabiać na inwestycji dopiero, gdy spłaci się kapitał włożony w jej zakup. To błąd. Jego kapitał cały czas pozostaje aktywny, a przychód, płynący z wynajmu krótkoterminowego lokalu stanowi realny zysk. Wielu inwestorów, szukających złotych okazji inwestycyjnych, które przyniosą im wymierne zyski, zadaje sobie pytanie: Kiedy inwestycja w mieszkanie lub apartament mi się zwróci? Ile lat minie nim wyjdę na plus? Po ilu latach zacznę zarabiać na wynajmie krótkoterminowym mojego apartamentu? Odpowiedź jest banalnie prosta. Od zaraz! Zarabiasz od momentu, kiedy pierwszy gość dokona rezerwacji w apartamencie i opłaci pobyt. Jak to możliwe? Apartament to aktywo w portfelu inwestora, generujące dochód pasywny z wynajmu krótko lub długoterminowego. Biorąc pod uwagę sytuację na rynku nieruchomości możemy być pewni, że nieruchomość utrzyma swoją wartość lub jej wartość wzrośnie. W takim scenariuszu każda rezerwacja będzie stanowiła czysty zysk inwestora. Właściciel apartamentu nad morzem, może w dowolnym momencie sprzedać swoje aktywo po cenie zakupu lub z zyskiem, inwestując zyski z wynajmu w inne projekty biznesowe.

Błędy początkowego rentiera:
– brak wystarczającej wiedzy o rynku;
– brak zaufanego zespołu profesjonalistów;
– patrzenie przez pryzmat własnych potrzeb i oczekiwań zamiast opierać się na sprawdzonych modelach biznesowych, badaniach rynku oraz prawdziwych oczekiwaniach klienta docelowego.

Przeczytaj także: 5 czynników, które świadczą, że dobrze zainwestowałeś!


Eksperci rynku finansowego od lat wskazują, że inwestowanie w nieruchomości wakacyjne nad morzem to prawdziwa żyła złota. Skorzystaj z potencjału Krynicy-Morskiej i zostań rentierem, wypracowując wysoki zysk z najmu krótkoterminowego apartamentu. Inwestuj mądrze, korzystaj z gotowych modeli. Dzięki nim nie będzie konieczne zaczynanie od zera, czyli poziomu początkującego inwestora. Możesz wskoczyć na pewien wyższy poziom i korzystać ze sprawdzonych metod, które zostały już przeanalizowane i już komuś przyniosły realne zyski – jak modele wynajmu proponowane przez PORT-KRYNICA. To prawda, że najlepiej uczyć się na błędach aby zyskiwać nową wiedzę i nowe umiejętności, jednak błędnym jest myślenie, że mają to być Twoje błędy! Wykorzystaj wiec to, co już zostało w danej dziedzinie przetestowane i wybierz model, który najlepiej pasuje do Twojej wizji inwestowania w nieruchomości pod wynajem. Kupując apartament inwestycyjny pod wynajem, zaczniesz żyć jak rentier i w ten sposób zaczniesz skutecznie budować swoją wolność finansową.

Author

PORT-KRYNICA.

apartamenty@port-krynica.pl

Comments are closed here.