fbpx

Jak ocenić ryzyko inwestycji w apartamenty nadmorskie?

20 grudnia, 2018
apartamenty nad morzem

Niewielkie zyski z lokat bankowych i innych produktów finansowych oraz rekordowo niskie stopy procentowe sprzyjają ruchowi na rynku nieruchomości. Inwestorzy szukający nowych form zarobku chętnie zwracają się ku inwestycjom pewnym, z gwarantowanym zyskiem i tych stosunkowo nowych na rynku. Doskonałym wyborem okazuje się zakup apartamentu nad morzem. Budynki wykończone w standardzie premium i położone w doskonałych lokalizacjach to świetna lokata kapitału. Każda transakcja finansowa obarczona jest pewnym ryzykiem, jednak przy zachowaniu zdrowego rozsądku, łatwo będzie je zminimalizować. Na co zwrócić uwagę podczas wybierania apartamentu wakacyjnego, by inwestycja była opłacalna przez lata?


Apartamenty wakacyjne w wyjątkowych lokalizacjach: gwarancja inwestycyjnego sukcesu

Niektóre miejsca nad Bałtykiem przyciągają szerszą grupę turystów niż ich odpowiedniki położone w mniej popularnych lokalizacjach. Poszukując idealnego mieszkania inwestycyjnego, warto zwrócić się ku tego typu projektom. PORT-KRYNICA to budynek usługowo-mieszkalny, powstający w lokalizacji premium. Sama Krynica to prężnie rozwijający się kurort, położony nad Morzem Bałtyckim i Zalewem Wiślanym. Położenie Krynicy Morskiej godzi potrzeby entuzjastów wypoczynku nad zalewem i amatorów morskiej sielanki. Popularność wśród turystów z UE, naszych wschodnich sąsiadów i mieszkańców wielu dużych miast, od Warszawy przez Bydgoszcz i Toruń po Białystok sprawia, że inwestycja w mieszkanie wakacyjne w Krynicy Morskiej to doskonały krok. Co najważniejsze, liczba konkurencyjnych obiektów nigdy nie będzie tak wysoka, jak chociażby w pobliskim Trójmieście, dlatego inwestor może liczyć na mniejszą konkurencję, większe zainteresowanie swoim obiektem, zarówno w sezonie wysokim, jak i niskim.


Możliwość wybrania odpowiedniej formy naliczania podatków z najmu

Decydując się na zakup apartamentu pod klucz nad morzem możemy występować jako osoba prywatna lub jako firma. Warto przeanalizować, które rozwiązanie przyniesie nam więcej korzyści finansowych i podatkowych. Do dyspozycji mamy również różne formy naliczania podatków od wynajmu – jedne naliczane są od przychodów, inne od realnych dochodów (przychodów pomniejszonych o koszta).

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj:

Jakie możliwości podatkowe daje najem krótkoterminowy?


Boom na wakacje nad Bałtykiem przeminie: co jeśli nikt nie będzie chciał wynająć mojego apartamentu?

Popularność wyjazdów wakacyjnych nad polskie morze zmienia się na przestrzeni lat. Patrząc w przyszłość, trudno sobie wyobrazić, by turyści porzucili Bałtyk na rzecz tropików, południa Europy czy mazurskich jezior. Okoliczne pensjonaty i hotele każdego roku mają komplet gości, a chętnych, na wynajęcie jednego mieszkania wakacyjnego jest kilka razy więcej niż dostępnych lokali. Dwu i trzypokojowy apartament to najlepszy wybór dla inwestora. Wypoczynek nad Bałtykiem jest i będzie popularny wśród turystów. Kryzys gospodarczy, niewystarczająca promocja regionu lub odpływ części turystów na rzecz innych lokacji nie jest w stanie zachwiać zyskami z apartamentów wakacyjnych w Krynicy Morskiej.


Jest wiele ofert na apartamenty nad morzem: którą ofertę na apartament wybrać? Która jest najmniej ryzykowna?

Należy przede wszystkim jasno zdefiniować, czego oczekuje się od inwestycji. Choć na rynku nieruchomości dostępnych jest wiele produktów inwestycyjnych, tylko niewielka ich część faktycznie odpowiada konkretnym potrzebom inwestorów i jest w stanie w skuteczny sposób je zaspokoić. Kluczowym elementem jest szeroko omawiana lokalizacja inwestycji, model biznesowy wynajmu / współpracy z operatorem, dodatkowe warunki umowy zakupu. Przeglądając oferty rynkowe o zbliżonym profilu do PORT-KRYNICA, natrafiamy na wiele propozycji inwestycyjnych apart i condohoteli. Pomimo gwarantowanych zysków z wynajmu, wynoszących od 7 do 8% w skali roku, inwestycje te znacznie różnią się od oferty apartamentów inwestycyjnych PORT-KRYNICA. Model biznesowy naszej inwestycji jest znacznie bardziej elastyczny, nie narzuca ilości dni w roku jakie można spędzić w swoim apartamencie i nie ogranicza poziomu zysków z wynajmu jakie można odnieść. PORT-KRYNICA daje inwestorom pełną swobodę w działaniu. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj:

Aparthotel czy condohotel? Najlepsza opcja dla inwestorów

Zakup apartamentu nad morzem jest obarczony pewnym ryzykiem inwestycyjnym, jednak wybór lokalu o kompaktowym metrażu, położonego w doskonałej lokalizacji pozwala zdecydowanie je zminimalizować. PORT-KRYNICA to projekt, który powstał po przeprowadzeniu szczegółowych analiz ekonomicznych i rynkowych, dzięki czemu apartament wakacyjny to inwestycyjny pewniak.

Author

PORT-KRYNICA.

apartamenty@port-krynica.pl

Comments are closed here.