fbpx

Apartament nad morzem czy mieszkanie w dużym mieście?

4 grudnia, 2018
apartament wakacyjny czy lokal w dużym mieście

Inwestowanie na rynku nieruchomości kusi relatywnie wysokim bezpieczeństwem ulokowania swoich środków finansowych oraz zadowalającym wielu inwestorów zwrotem z zainwestowanego kapitału. Do niedawna barierą wejścia w rynek nieruchomości była potrzebna wiedza, doświadczenie, kontakty i zespół zaufanych doradców. Dzisiaj wymienione aktywa są równie cenne, jednak rynek dostarcza coraz więcej gotowych modeli inwestycyjnych, które pozwalają ograniczać ryzyko popełniania błędów związanych z inwestowaniem. Na topie inwestycji na rynku nieruchomości w ostatnim czasie dla wielu inwestorów pozostają mieszkania i apartamenty inwestycyjne. Rynek ten można podzielić na dwa typy – wynajem długo i krótkoterminowy. Każdy z nich – choć oba dotyczą wynajmu – porusza się w nieco innych warunkach rynkowych i mogą być dla siebie nawzajem dobrym składnikiem dywersyfikacji portfela inwestycji w nieruchomości. Z każdym aktywem dodanym do Twojego portfela skraca się Twoja droga do wolności finansowej. Wraz ze wzrostem ilości inwestycji (z każdą nową inwestycją i kolejnym aktywem) zwiększa się Twoja siła nabywcza oraz wiedza inwestycyjna, które stanowią podstawę do kolejnych, coraz bardziej wymagających inwestycji. 

Inwestycje mieszkaniowe – wynajem długoterminowy

Podczas realizacji inwestycji mieszkaniowych, bardzo ważny element udanych transakcji stanowią umiejętności, wiedza i znajomość rynku. Jeśli mamy nadzieję kupować mieszkania w dużych miastach, remontować je i wynajmować długoterminowo, musimy korzystać z wielu dźwigni podnoszących opłacalność naszej inwestycji. Konkurencja na rynku mieszkań pod wynajem jest coraz większa a okazji cenowych coraz mniej. Konkurujemy zarówno z doświadczonymi inwestorami specjalizującymi się w długoterminowym wynajmie mieszkań, jak również z bardzo dobrze zorganizowanymi zespołami specjalistów w postaci firm specjalizujących się w tego typu działalności. Jednym z kluczowych elementów jest umiejętność zastosowania dźwigni zasobów, informacji i kontaktów, czyli zbudowanie zaufanego zespołu współpracowników, zasobów ludzkich w postaci: agentów nieruchomości, prawników, notariuszy, budowlańców czy nawet znajomych informujących o pojawiających się w okolicy okazjach inwestycyjnych. Innym ważnym zasobem będzie zdobyte doświadczenie, które pozwoli nam uniknąć wielu pułapek obniżających lub całkowicie niwelujących planowany przez nas zysk. Decyzja o nabyciu mieszkania pod wynajem to proces bardzo złożony, wymagający zaangażowania stosunkowo dużego kapitału. Decyzja powinna być podejmowana na podstawie jak najszerszych danych, które jesteśmy w stanie uzyskać dokonując dogłębnych analiz rynku na którym chcemy działać. Nie bez znaczenia pozostaje w tym wypadku możliwość tylko częściowego finansowania transakcji z własnych pieniędzy. Dla osiągnięcia wyższego zwrotu z zainwestowanego kapitału warto stosować element dźwigni finansowej w postaci kredytu hipotecznego. Dzięki niemu zainwestujemy mniej osiągając podobny zysk!


Apartamenty Inwestycyjne – wynajem krótkoterminowy

Jeśli posiadasz kapitał potrzebny do zainwestowania, nie musisz pracować przy realizacji swoich projektów operacyjnie i korzystać z wielu dźwigni dla osiągnięcia oczekiwanych zysków. Nie musisz też mieć specjalistycznej wiedzy inwestycyjnej oraz zdobytego już doświadczenia. Możesz inwestować na rynku nieruchomości z pozycji inwestora, właściciela czy też rentiera. Dzięki temu, stawiając na sprawdzone modele inwestowania w apartamenty inwestycyjne inni zrealizują swój pomysł na Twój zarobek. Pozwól swoim pieniądzom na siebie pracować – Twój kapitał to Twój pracownik, którego trzeba zatrudnić do pracy!

Powstało wiele opracowań ekonomicznych dotyczących najmu mieszkań wakacyjnych. Wielu ekspertów wskazuje na fakt, że dobrze przemyślana i zorganizowana inwestycja w apartamenty inwestycyjne nad morzem, położone w chętnie odwiedzanym wakacyjnym kurorcie, może przynosić równie wysokie zyski co mieszkanie w dużym mieście. W zależności od danej inwestycji osiągane wyniki mogą być nawet wyższe. Potencjalny inwestor ma do wyboru wiele typów nieruchomości, jednak najchętniej wybieranymi okazują się apartamenty w kameralnych kompleksach, o pięknym położeniu i ciekawej architekturze. PORT-KRYNICA spełnia warunki, jakie stawiamy wysoko rentownej inwestycji. Zakup mieszkania, w którym spędzamy wakacje, a następnie wynajmujemy je turystom to wyższy zysk niż lokata bankowa czy zakup obligacji skarbowych. Jeśli dodamy do tego prestiż posiadania własnego apartamentu nad morzem i przemyślaną pod każdym kątem inwestycję o wielu walorach, otrzymujemy oparty o sprawdzone modele działania gotowy produkt inwestycyjny warty uwagi. Inwestycja w mieszkanie nad morzem na sprzedaż i jego późniejszy najem krótkoterminowy to możliwy do osiągnięcia, zdecydowanie wyższy zysk niż w przypadku tradycyjnego wynajmu mieszkania w Warszawie, Krakowie czy Poznaniu.

Apartamenty nad morzem: zamieszkaj w pięknym otoczeniu, blisko plaży i zarabiaj na wynajmie krótkoterminowym

Spacery brzegiem morza, szum morskich fal i białe żagle łodzi pływających po Zalewie Wiślanym. Krynica Morska to jedyny kurort, który łączy miłośników wypoczynku nad zalewem i morzem. Szukając rozsądnego mieszkania inwestycyjnego, warto zwrócić się ku jednemu z apartamentów w kameralnym budynku nowo budowanej inwestycji PORT-KRYNICA.

Dlaczego zakup mieszkania nad morzem może być równie dobrym wyborem biznesowym co inwestycja w mieszkanie w wielkomiejskiej aglomeracji? Dlaczego inwestycja w apartamenty inwestycyjne nad morzem to ważny element skutecznej strategii inwestowania w rynek najmu? 

5 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO KUPIĆ MIESZKANIE NAD MORZEM

1.Zakup apartamentu wakacyjnego w inwestycji PORT-KRYNICA to bezpieczna inwestycja

Entuzjaści inwestowania w nieruchomości wskazują, że jest to jeden z  bezpiecznych – w dzisiejszych warunkach rynkowych – sposobów lokowania wolnych aktywów. Z biegiem lat i sprzyjającą inwestowaniu sytuacją na krajowym rynku, w miastach zapanował prawdziwy boom inwestycyjny. Posiadacze nieruchomości w dużych ośrodkach miejskich miewają problem, by znaleźć najemcę swojego lokalu i utrzymać czynsz na satysfakcjonującym poziomie. Nowo budowane miejskie osiedla często składają się z wielu położonych coraz bliżej siebie bloków, są oddalone od centrum i nie trafiają w gusta osób poszukujących mieszkania w dużym mieście. W przypadku apartamentowca PORT-KRYNICA mamy do czynienia z zupełni innym klientem, wynajmującym apartament w celach wypoczynkowych – apartamentem w pierwszej linii brzegowej oraz nieograniczonym widokiem po horyzont. Wysoki standard wykończenia apartamentów i unikatowa lokalizacja sprawiają, że inwestorzy mogą liczyć na wymierne zyski z wynajmu krótkoterminowego przez długie lata. Na plus działa także widok na zalew ze wszystkich apartamentów, bliskość powstającego deptaku i sąsiedztwo mariny. Mając do dyspozycji około 400000 PLN i chcąc kupić nieruchomość premium na wynajem, zdecydowanie korzystniej będzie postawić na apartament wakacyjny w Krynicy Morskiej niż średniej wielkości mieszkanie w stolicy lub innym dużym mieście. Szukasz inwestycji z wysokim zyskiem? Poznaj ofertę w urządzonych pod klucz apartamentów gotowych do wynajmu i zamieszkania.

2.Doskonała baza wakacyjna i możliwość zarobienia na wynajmie krótkoterminowym

Jeśli nie jesteśmy fanami wyjazdów do dalekich krajów i cenimy sobie bałtycki klimat to zakup w nieruchomości inwestycyjnej w PORT-KRYNICA może być strzałem w dziesiątkę. Właściciele nieruchomości w naszym apartamentowcu mogą dowolnie dysponować terminami swoich przyjazdów i udostępnianiem mieszkań turystom. Własna ostoja nad Bałtykiem i Zalewem Wiślanym to możliwość odpoczynku od życia w wielkim mieście i gwarancja świeżego powietrza, ilekroć sobie tego zażyczymy. Inwestycja w mieszkanie do tradycyjnego wynajmu będzie przynosiło zyski, jednak nie da tylu możliwości, co zakup apartamentu w wakacyjnym kurorcie. Posiadanie lokalu mieszkalno-usługowego w przepięknej Krynicy Morskiej to doskonała lokata kapitału. Takie mieszkanie nigdy nie straci na wartości i będziemy mogli odsprzedać je z dużym zyskiem, gdy tylko przyjdzie taka potrzeba.

Zobacz także: Średnie ceny wynajmu apartamentów nad morzem

3.Zakup nieruchomości wakacyjnej gwarantuje wyższy zysk niż mieszkanie inwestycyjne w dużym mieście

Inwestycyjne apartamenty nad morzem to wysoki zwrot z inwestycji. Zakup mieszkania w PORT-KRYNICA to gwarancja sprawdzonego modelu inwestycyjnego przynoszącego wymierne korzyści finansowe zarówno prywatnym inwestorom jak i formom. Unikatowość naszego projektu łączy doskonałą, pożądaną przez turystów lokalizację, wysoki standard wykończenia, bajkowe widoki z okien i tarasów każdego z mieszkań. Zyski w sezonie wysokim są praktycznie 100-procentowe! Turyści przyjeżdżający do Krynicy Morskiej w lipcu i sierpniu rezerwują mieszkania wakacyjne już na początku roku. Dochodzą do tego liczne długie weekendy i wrzesień, który także cieszy się dużą popularnością wśród turystów. Wiele osób lubi spędzać odprężające dni nad morskim brzegiem w terminie od października do marca: wtedy również zarobisz na wynajmie krótkoterminowym apartamentu. Apartament wakacyjny nad morzem, w którym może nocować 4 turystów to zysk dzienny w wysokości od 350 do 500 PLN. Nawet jeśli nasz apartament będzie wynajmowany przez 100 dni w roku, możemy założyć, że zarobimy minimum 350000PLN. Decydując się na wynajem tradycyjny i mieszkanie w aglomeracji miejskiej trudno byłoby osiągnąć podobny zysk z wynajmu mieszkania, inwestując taką samą kwotę. Nasza symulacja zakłada minimalne obłożenie. Wynajmując apartament przez 120-140 i więcej dni w roku, zysk inwestora będzie relatywnie wyższy. Apartament nad morzem, sfinansowany kredytem inwestycyjnym zapewni inwestorowi łatwą spłatę raty i większy zwrot z zainwestowanego kapitału.

4.Mieszkania wakacyjne w Krynicy Morskiej: beztroskie wakacje i oszczędność czasu

Decydując się na zakup apartamentu inwestycyjnego w PORT-KRYNICA masz możliwość przekazania go pod opiekę profesjonalnej agencji, specjalizującej się w krótkoterminowym wynajmie nieruchomości wakacyjnych. Jej wykwalifikowani pracownicy zajmą się wszystkimi formalnościami: zameldowaniem gości, umieszczeniem ofert na portalach rezerwacyjnych oraz zadbaniem o kwestie związane z umowami i całościową obsługą turystów. W przypadku mieszkania na wynajem w dużym mieście, jeśli nie zdecydujemy się na dodatkową współpracę z agentem, będziemy skazani na załatwianie wielu formalności i poświęcanie obsłudze mieszkania naszego cennego czasu. W porównaniu do zwykłego mieszkania plusem apartamentów wakacyjnych jest mniejszy nakład pracy przy zarządzaniu nieruchomością. Nie ma problemów z rozliczaniem mediów, szukaniem najemców, zebraniami wspólnoty mieszkaniowej, windykowaniem należności czy pozbyciem się uciążliwego najemcy. To wszystko spoczywa na barkach wybranego operatora.

5.Nowe doświadczenia i nowoczesne inwestowanie: postaw na luksusowy apartament nad samym morzem

Wybór mieszkania wakacyjnego w Krynicy Morskiej to możliwość całkowitej zmiany dotychczasowego stylu życia i znalezienia swojego bezpiecznego azylu nad Bałtykiem. To możliwość spędzania świąt, długich weekendów i ferii w przepięknych okolicznościach przyrody, pomiędzy morzem a Zalewem Wiślanym. Inwestycja w nieruchomość nad morzem może okazać się początkiem nowych pasji, na które będą miały wpływ atrakcje Krynicy Morskiej. Przyjeżdżając na wakacje, zrealizujesz marzenia o zostaniu żeglarzem, surferem, morskim wędkarzem lub biegaczem. Panujący tu klimat sprzyja rozwijaniu pasji i aktywnemu stylowi życia. Porównując możliwości, jakie daje mieszkanie w Krynicy z tymi, oferowanymi przez mieszkanie w mieście, nie można mieć wątpliwości, że zakup apartamentu w Krynicy będzie dobrą inwestycją.

Każdy świadomy, nowoczesny inwestor z pewnością dostrzeże wysoki potencjał inwestycyjny naszych nadmorskich apartamentów z przepięknym widokiem. PORT-KRYNICA to przemyślana inwestycja, opracowana tak, by spełniać oczekiwania inwestorów i turystów.

Author

PORT-KRYNICA.

apartamenty@port-krynica.pl

Comments are closed here.